• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
להזמנות 02-5714022
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
%D7%94%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D+%D7%95%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D+%D7%A9%D7%9C+%D7%9E%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%AA+%D7%90%D7%99%D7%9E%D7%90%D7%92.jpg
מאמרים נוספים

קורס עיצוב גרפי בסיסי: מה כולל התחום של עיצוב גרפי

קורס עיצוב גרפי למתחילים: מידע מקדים על עיצוב גרפי

עיצוב גרפי הינו תחום רחב, הכולל בתוכו מגוון של תחומי יצירה ועיצוב. המעצב הגרפי אחראי על התדמית והנראות של העסק/ המוצר.זה מתחיל באסטרטגיה  המגדירה את מהות העסק, הקונספט (הרעיון והמסר) והתדמית הרצויה.

על המעצב לתרגם את זה לניראות על ידי עיצוב לוגו, בחירת טיפוגרפיה המשרתת את המסר, צבעוניות מתאימה למסר ובחירת ויזו'אל ופורמט מתאים העיצוב הגרפי כולל התמחות ומקצועיות הן בידע התיאורטי/עיצובי, והן בפן היישומי, דהיינו, שליטה מלאה בתוכנות אדובי: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. קורס עיצוב גרפי בסיסי יסייע לכן להיכנס אל התחום ממש מהצעדים הראשונים, בדרך להיות מעצבות גרפיות מן המניין.

כיום, רבים מהמעצבים הגרפיים נדרשים לשלוט גם בעיצוב למדיה האינטרנטית, הכוללת עיצוב אתרים, באנרים ודפי נחיתה. לימודי העיצוב גרפי כוללים בתוכם את שני המישורים במקביל, גם העיצוב הגרפי וגם הגרפיקה הממוחשבת, המעשית. תיק העבודות הנבנה במהלך הלימודים מוצג לאחר מכן בפני המעסיקים הפוטנציאליים ומהווה את כרטיס הכניסה שלכם לעולם העיצוב. מהי גרפיקה ממוחשבת?

קורס עיצוב גרפי בסיסי

מה כולל התחום של עיצוב גרפי

ובכן, אלו שני תחומים משלימים ולרוב, נלמדים במקביל. הגרפיקה הממוחשבת, כוללת את הלימוד המעשי, טכני. הביצוע המעשי בקורסי הגרפיקה המובילות: קורס פוטושופ, קורס אילוסטרייטור ואינדיזיין. אם הקורס מקיף ממש, הוא יכלול גם הגשה לדפוס.

(איך להכין את הקבצים כך שיצאו טוב בדפוס וללא תקלות) ואף צילום דיגיטלי בסיסי כדי שהגרפיקאי יוכל להסתדר בכוחות עצמו ללא תלות בצלם על כל צעד ושעל. בוגרי קורס גרפיקה ממוחשבת נקראים "ביצועיסטים", ומתקבלים לעבודה בדר"כ בעבודות פשוטות שלא דורשות יותר ממיומנות טכנית בעיקר כגון בבתי דפוס ובחנויות פוטו.

מה ההבדל בין גרפיקה ממוחשבת ועיצוב גרפי

העיצוב הגרפי לעומת זאת, הינו כל התחום התיאורטי של "איך עושים את זה נכון", כולל בתוכו הבנה עמוקה של השפעת הצורה, הצבע והמרקם על המסר אותו קולט הצופה, על העברת מסרים בצורה נכונה מבחינה שיווקית (ולא רק שייראה יפה אלא שיעבוד נכון), איך לתכנן עבודה, איך לעבוד עם בריף, משלב הקונספט ועד שלב הסקיצות המוכנות להגשה ללקוח. המעצב לומד איך לנהל את הלקוח, את תהליך העבודה ועד להפקה המושלמת.

למעצב הגרפי יתרונות גם במציאת עבודה מכיוון שהוא יכול להתקבל למגוון גדול יותר של מקומות עבודה נחשבים ומאתגרים יותר, וכן גם משתלמים יותר כגון: משרדי פרסום, מערכות עיתון גדולות, הוצאות לאור, מרכזים דידקטיים, משרדי מיתוג, לפתוח סטודיו פרטי ועוד. הקורסים האיכותיים למתחילים, כוללים בתוכם גם גרפיקה ממוחשבת, וגם לימודי עיצוב גרפי במקביל. במהלך הקורס, התלמידים מתנסים גם בזה וגם בזה, לומדים לעצב וגם לבצע וכן בונים תיק עבודות מקצועי לאורך הקורס. בוגר קורס עיצוב גרפי נקרא: מעצב גרפי. איך מעצבים לוגו?

עיצוב גרפי

קורס עיצוב גרפי בסיסי: עיצוב גרפי למתחילים

איסוף מידעקודם כל, כדאי מאד לעבוד עם דף ועט. המחשבה שלנו עובדת וזורמת הרבה יותר טוב על הנייר מאשר מול מחשב. רשמו: שם העסק, מהות העסק, מי קהל המטרה, טווח מחירים (יקר, זול, ממוצע). מיקום (עיר, פרבר, יישוב), סגנון ומהות. אם חסר לכם מידע, הכתובת היא הלקוח. חלק גדול מהלקוחות לא ממש מגובשים על עצמם בשלב הזה ולא תמיד יש להם את כל התשובות לכל השאלות ועלולים לומר לכם "תזרמו". הבעיה היא שאי אפשר לעצב לוגו בצורה מקצועית ללא הידע המקדים שמייצר אח"כ את הבריף שלנו. כך שמאד לא מומלץ להתחיל לעבוד לפני שהלקוח שלנו מספק תשובות לכל השאלות, ייקח כמה זמן שייקח. שלחו את הלקוח לעשות ש"ב ואז תתחילו לעצב. במידה ותתחילו לעצב לפני שיהיה לכם את כל המידע, רוב הסיכויים שהלקוח יתגבש תוך כדי הליכה, על חשבונכם... (ולא תקבלו שכר על כל הניסוי והתעיה האלו וזמן יקר ילך לאיבוד!). לאחר שיש לכם את כל המידע הנדרש, אספו מקורות השראה.תמונות, מקומות או אירועים שקשורים, חפשו כמה שיותר מידע אודות התחום / המוצר בגוגל, ואספו הכל למקום אחד. אם העסק קיים, גשו לשם במידה וזה מעשי והתרשמו מהאוירה, הסגנון, מה שעומד שם באוויר.

איסוף מידע וחומר למחשבה

ביקור כזה יכול לתת לכם המון חומר למחשבה וכיוון לעיצוב אח"כ. כדאי מאד לאסוף עבודות עיצוב שלכדו את תשומת ליבכם, לקבל מהם השראה וכיוון, ללמוד מהם, מקורות השראה טובים הינם ערובה לעבודה מוצלחת!

בדקו מה קורה אצל המתחרים: כדאי מאד ללמוד את השוק. מי המתחרים ומה הניראות שלכם. לא הייתם רוצים להשקיע שעות בעיצוב ולגלות אח"כ שזה יצא דומה מאד למתחרה הראשי של הלקוח שלכם!

התחילו בסקיצות: כדאי בשלב הזה לעבוד באופן חופשי על הנייר. כיוון של צורות, רעיונות לשילוב אותיות, טיפוגרפיה עם צורה, רק טיפוגרפיה (לוגוטייפ), שימוש באלמנט מעולם התוכן של המוצר/ העסק בתוך הלוגו וכן על זה הדרך.

ביצוע במחשב וליטושים: השלב הבא הינו ביצוע מעשי בתוכנות, ליטושים, הלוך ושוב מול הלקוח עד לבחירת הלוגו הנבחר. קחו בחשבון שעיצוב לוגו מקצועי לוקח זמן, הוא מתבשל בהדרגה, ולא קורה בזבנג וגמרנו כמעט אף פעם. בישול איטי משביח אותו, הסתכלו עליו שוב אחרי יומיים ודייקו אותו עוד עד שתגיעו למקסימום מבחינתכם.

קורס עיצוב גרפי למתחילים

מחפשת קורס עיצוב גרפי למתחילים? מידע נוסף תקבלי בקורס גרפיקה ממוחשבת שלנו.

חזרה למדריכים