• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
להזמנות 02-5714022
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
%D7%94%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D+%D7%95%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D+%D7%A9%D7%9C+%D7%9E%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%AA+%D7%90%D7%99%D7%9E%D7%90%D7%92.jpg
מאמרים נוספים

קורס עיצוב גרפי- עבודה כעצמאית בסטודיו משלך

האם כדאי לעשות קורס עיצוב גרפי?

אז קודם כל, האם כדאי ללמוד עיצוב גרפי? התשובה היא בהחלט! מדובר בתחום מבוקש מאד שהביקוש למעצבות גרפיות, הן בתחום הפרינט והן בתחום הweb, רק הולך וגובר.

והאם כדאי לעשות קורס עיצוב גרפי? התשובה היא שוב כן! בוגרות רבות שסיימו את לימודי העיצוב גרפי, לימודי גרפיקה ממוחשבת וקורס צילום ומתלבטות האם לחפש עבודה כששכירה או לעשות גם עבודות באופן עצמאי ולהקים סטודיו לעיצוב גרפי.

לקוח מרוצה עשוי להמליץ ללקוח אחר. זה יכול להיות אנשים פרטיים, עמותות, ארגונים, מוסדות ועסקים שונים. כדאי מאוד להיות בקשר עם גרפיקאיות נוספות. מה יותר פשוט מלשמור על קשר עם התלמידות שלמדו איתך בקורס העיצוב הגרפי.לפעמים, נוצר אצלן עומס עבודה או זמן בו הן לא יכולות לעבוד (למשל אחרי לידה) ואז הן עשויות להפנות עבודות לקולגות שלהן. עם הזמן, ובמיוחד מי שיודעת לנהל לקוחות בצורה נכונה ונותנת שירות מקצועי ואדיב -היא עשויה ליצור קשר עם יותר ויותר לקוחות, עד שמגיע הזמן בו היא עמוסה בעבודה, וכבר לא יכולה לעבוד כששכירה וגם לתת שירות להרבה לקוחות והיא מרגישה בשלה לעזוב את עבודתה כששכירה ולעבוד רק מהסטודיו הגרפי שלה. 

מהן אפשרויות העבודה שקיימות לאחר סיום לימודי עיצוב הגרפי. אחד היתרונות של מקצוע העיצוב הגרפי, הוא האפשרות לעבוד במקביל כששכירה וכעצמאית. יתרון נוסף- עלות הקמת הסטודיו היא נמוכה משמעותית מסטודיו של בעלי מקצוע אחרים. בדרך כלל פונה הגרפיקאית בראשית דרכה לעבוד כששכירה. שם היא צוברת ניסיון בעבודה מעשית ובהתנהלות מול לקוחות. היא גם לומדת לעשות את העבודה בצורה קצרה ויעילה. מהזמן בו גרפיקאית נכנסת לשוק העבודה, היא מגיעה עם הזמן ליותר ויותר לקוחות עבורם היא מבצעת עבודות גרפיות. זה מתחיל עם לקוחות בודדים כמו קרובי משפחה או אנשים שהגרפיקאית מכירה ואז זה עובר מפה לאוזן.

האם כדאי ללמוד עיצוב גרפי

ההכנות הראשונות לפתיחת סטודיו לעיצוב גרפי

עם הזמן, ובמיוחד מי שיודעת לנהל לקוחות בצורה נכונה ונותנת שירות מקצועי ואדיב -היא עשויה ליצור קשר עם יותר ויותר לקוחות, עד שמגיע הזמן בו היא עמוסה בעבודה, וכבר לא יכולה לעבוד כששכירה וגם לתת שירות להרבה לקוחות והיא מרגישה בשלה לעזוב את עבודתה כששכירה ולעבוד רק מהסטודיו הגרפי שלה. לפני שהמעצבת הגרפית עוזבת את עבודתה כששכירה, עליה לעשות הכנה במשך שלושה חודשים, כדי לעבור בצורה חכמה את שלב המעבר בו היא מפסיקה לקבל משכורת קבועה כמעצבת גרפית וצריכה להתמודד עם ירידה זמנית בהכנסה.

ראשית, עליה לעשות מיתוג גבוה לעסק החדש שלה, ולהפיק פרוספקט קטן אך מעוצב היטב, אותו היא תוכל לשלוח במייל או לתת בפגישות עם לקוחות פוטנציאליים. שנית, כדאי במשך מס.חודשים, לשאול גרפיקאיות ואנשים שונים על עמותות, ארגונים ומוסדות הזקוקים לשרותי גרפיקה. להכין רשימת טלפונים וכתובות אליהם היא תפנה בשבועות שלפני עזיבת מקום העבודה כשכירה, כל שתוכל לגייס בזמן קצר מספר גדול של לקוחות. אנשים לא יודעים כמה עמותות וארגונים קטנים מעסיקים היום גרפיקאיות.מדובר על אלפי משרות שאפשר לכנות אותן "נסתרות"- כי לא מדובר במקומות עבודה ידועים שדרוש להם הרבה עיצוב גרפי ביום יום כמו דפוס גדול, מערכת עיתון או משרד פרסום. אלא מדובר במקומות עבודה שהשרות שהם נותנים לא קשור לעולם הגרפיקה והעיצוב, אך דרושה להם גרפיקאית בצורה שוטפת. יש גם לא מעט ארגונים שיש להם אתר, והם צריכים גרפיקאית שתתחזק להם אותו בהיקף של רבע או חצי משרה או אפילו משרה מלאה.לכן מי שלומדת בנוסף לקורס עיצוב גרפי גם קורס עיצוב אתרים, עשוי להיות לה יתרון גדול גם במציאת עבודה וגם בגיוס לקוחות חדשים.

להפוך למעצבת גרפית מצליחה

אם שאלת את עצמך האם כדאי ללמוד עיצוב גרפי - ולאחר שעברת קורס הבנת שזה התחום בשבילך, זה הזמן להתחיל קריירה בתחום, להגשים חלום ולהפוך למעצבת גרפית עצמאית ומצליחה.לא כדאי להסתמך רק על פניה ישירה לגופים שונים. זה כמעט בגדר חובה להכין מס. מודעות פרסום של רבע עמוד ולברר באלו עיתונים כדאי לפרסם. יש להכין תקציב פרסום לנושא זה. משום מה, רוב הגרפיקאיות לא עושות צעד בסיסי זה מתוך לחץ כלכלי ורצון לחסוך.אך מנסיון, ההשקעה בפרסום מחזירה את עצמה עשרות מונים. לא צריך להשקיע בבת אחת סכומי עתק. אפשר להתחיל בחודש הראשון עם תקציב של 2,000 ₪. צריך להשקיע זמן רב בניסוח חזק למודעה כך שזה יגרום לכמה שיותר אנשים לפנות. הקופי צריך להיות בסגנון המניע לפעולה.

אחרי כל מודעה לנתח: האם המודעה עבדה? האם זה גירה והפעיל אנשים לפנות? האם אלו שפנו היו רציניים? אם התשובות לשאלות הנ"ל הן "לא", אז צריך לשבת עם מומחה שיווק או מישהו שכבר מפרסם שנים רבות בעיתונים, ולהתייעץ אך לחדד את המלל ואולי גם את העיצוב כדי להגיע למודעה שתפעל טוב יותר.בכלל, כדאי להתייעץ עם מומחה שיווק איך לשווק נכון. למשל, יש היום טכניקות כיצד להפוך את הלקוחות הקיימים לממליצים בפועל ולהמריץ אותם לשלוח לקוחות נוספים. חשוב שהגרפיקאית תיידע את כל האנשים שהיא מכירה, בעובדה שהיא עוברת לעבוד כעצמאית ומחפשת לקוחות פרטיים.במיוחד כאלה שהם בעולם העסקים והמוסדות ויש להם קשרים עם אנשים רבים אחרים. גם חשוב בשלושת החודשים שלפני פתיחת הסטודיו, להקים רשימת תפוצה במייל, שתכלול את מי שלמדה יחד איתך בקורס העיצוב הגרפי, גרפיקאיות שהכרת עם הזמן, ולשלוח להם את הפרוספקט עם דרישת שלום חמה.

ואחרי הכל נשאלת השאלה - איפה כדאי ללמוד עיצוב גרפי? התשובה במאמר הבא שלנו.

חזרה למדריכים